EDM Inwestycje

Wykończenie domu jest kluczową fazą jego budowy. Pomyślne przeprowadzenie tego etapu w decydującej mierze wpływa nie tylko na estetykę przestrzeni, ale przede wszystkim na komfort mieszkańców. Prace mające zwieńczyć budowę domu wymagają niezwykle profesjonalnego podejścia oraz szczegółowego zaplanowania, a każde działanie powinno być realizowane przez profesjonalne ekipy. Jakie operacje należy konieczne przeprowadzić oraz ile wynosi koszt wykończenia domu? - te i inne informacje znajdują się w tym artykule. Zapraszamy do lektury.  

Wykończenie domu krok po kroku - od czego zacząć i o czym warto pamiętać?Precyzyjny plan oraz właściwa koordynacja zadań i ekip to podstawa do pomyślnego i w pełni zadowalającego efektu wykończenia domu. Każdy z etapów wymaga realizacji bardzo konkretnych prac. 

Wykończenie domu do stanu deweloperskiegoStan deweloperski jest wstępnym wykończeniem domu. Prawidłowe wykonanie prac warunkuje komfort i bezpieczeństwo domowników. Na roboty doprowadzające do stanu deweloperskiego składają się: wykonanie posadzek, tynków i gipsów, parapetów oraz instalacji elektrycznych, wodociągowych i ciepłowniczych. Wykończenie do stanu deweloperskiego generuje bardzo duże koszty i wymaga zaangażowania sprawdzonych specjalistów. Koszt wykończenia domu do stanu deweloperskiego to często nawet 1/3 kosztów budowy całego domu, dlatego też tak ważne jest odpowiednie zaplanowanie i przeprowadzenia tych działań. Profesjonalne wykonanie prac skutkujących stanem deweloperskim tworzy solidny fundament pod prowadzenie finalnych prac, które mają kluczowy wpływ na efekt wizualny oraz komfort przebywania w domu.

Wykończenie domu do stanu pod kluczStan pod klucz jest to stan domu gotowego do zamieszkania, a zatem wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Wykończyć więc trzeba każde pomieszczenie. Doprowadzenie jadalni oraz kuchni wymaga ułożenia płytek podłogowych lub paneli. Podobnie ściany w kuchni, a przynajmniej ich elementy pokrywane są płytkami. W tych przestrzeniach należy także zastosować wysokiej jakości farbę. Kuchnia i jadalnia muszą zostać wyposażone w odpowiednie meble oraz sprzęty. W zależności od rozmiarów tych dwóch pomieszczeń oraz wybranego wyposażenia liczyć się trzeba z wydatkiem przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych. 
Kolejnym miejscem wymagającym wykończenia jest łazienka. W łazience konieczne będzie położenie płytek oraz, podobnie jak w kuchni, pomalowanie ścian najwyższej jakości farbą. Łazienka wymaga wykorzystania specjalnego wyposażenia. Zakup oraz montaż wanny, brodzika, umywalki, baterii, toalety, wstawienie drzwi wraz z przeprowadzeniem wymienionych wcześniej prac to koszt około dziesięciu tysięcy. 
Niezbędne prace przeprowadzić należy w pokojach. Położenie wysokiej klasy paneli podłogowych, pomalowanie oraz wstawienie drzwi to działania konieczne. Wykończenie jednego pokoju to koszt około trzech tysięcy złotych. Koszt ten należy pomnożyć przez ilość znajdujących się w domu pokoi. 
Przedpokoje to kolejne przestrzenie do wykończenia przed zamieszkaniem w domu. W nich należy wyłożyć bardzo dobre panele oraz pomalować ściany. W przypadku domu parterowego konieczne jest także wykończenie schodów. Koszt przeprowadzenia prac wykończeniowych w przedpokoju oraz na schodach będzie wynosił około siedmiu tysięcy złotych.  
Domy piętrowe lub z poddaszem użytkowym będą wymagały przeprowadzenia kolejnych prac wykończeniowych, czy to w sypialniach (koszty porównywalne do wykończenia pokoju), w łazience na piętrze oraz w przedpokoju. Rachunek jest zatem bardzo prosty. 
Nie można także zapominać o zagospodarowaniu terenu wokół domu, co także należy do etapów wykończenia domu pod klucz. Instalacja ogrodzenia, bramy, furtki, wykonanie podjazdu i obsianie trawy - koszt przeprowadzenia tych prac będzie zależny od wielkość powierzchni. Trzeba jednak liczyć się z wydatkiem około kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Koszty wykończenia domu - dom w stanie deweloperskim czy dom pod klucz? Co wybrać?Doprowadzenie domu do stanu pod klucz generuje bardzo duże wydatki. Przed przystąpieniem do pracy warto stworzyć szczegółowy kosztorys wykończenia domu. Decydując się na inwestycje w dom warto przemyśleć zakup domu w stanie deweloperskim. Koszt wykończenia domu ze stanu deweloperskiego jest znacznie niższy oraz nie wymaga aż tak zaawansowanych prac związanych z planowaniem. Ostateczna cena będzie wynosić, w zależności od powierzchni i ilości pokoi, około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tę kwotę składają się: zakup materiałów, specjalistycznego wyposażenia oraz robocizna (bez zakupu mebli, elementów aranżacji wnętrz czy innych dodatkowych sprzętów). 
Jednorodzinne domy szeregowe w stanie deweloperskim oferuje firma EDM Inwestycje. Osiedle domów jednorodzinnych znajduje się w Wieliczce przy ul. Czubinów. Doskonała lokalizacja na terenach zielonych, bliskość wszystkich usług i szkół, a także świetny dojazd sprawia, że jest to ideale miejsce do zamieszkania. Domy EDM Inwestycje mają już przeprowadzone prace na terenie wokół domu, co pozwala na sporą oszczędność. EDM Inwestycje to świetna oferta dla każdego.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych domów: domy szeregowe Wieliczka.